Pot solicita in instanta de judecata punerea sub sechestru a bunurilor unei SRL la care debitorul este fondator?

9 сентября 2020 45

Am acordat un imprumut unei familii cu semnarea recipisei de catre ambii soti. Imprumutul nu a fost rambursat. Sotia este fondatorul unei SRL. Pot solicita in instanta de judecata punerea sub sechestru a bunurilor SRL?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
***
Mai corect cred ca ar fi sa solicitati aplicarea sechestrului asupra partii sociale a persoanei in SRL-ul respectiv.

10 сентября 2020