Pot vecini să facă focul în curte lângă fereastra mea? Îmi intră fum în casă!

11 мая 2018 843

Bună ziua. Locuiesc in casă la sol și am niște vecini care ba fac frigărui, ba ard deșeuri lângă fereastra mea. Deci fereastra mea iese spre ograda lor. Dar în urma focului toată casa îmi este plină de fum. Focul de regulă e la o distanță de 2 m de fereastră și e făcut la sol. Mulțumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Legislația în vigoare nu prevede nici o normă în aceste sens de interzicere.

Aceste probleme urmează a fi soluționate amiabil cu vecinul și de ajuns la un numitor comun sau în cazuri insuportabile puteți soma poliția care la rândul lor vor veni cu un avertisment și explicare a lucrurilor care... mai detaliat sunt deranjante pentru dvs către vecin.

13 мая 2018