Pote sa ia cineva credit pe numele meu, avand doar copia buletinului de identitate?

19 ноября 2019 67

Pote sa ia cineva credit pe numele meu, avand doar copia buletinului de identitate?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
In mod normal - nu poate.
Buletinul trebuie sa fie prezentat in original (fie fizic, fie scan).
Daca vi s-a intimplat ca altcineva a luat un credit fraudulos pe numele Dvs, sau daca altcinvea detine copia buletinului si aveti temeri intemeiate ca ar putea sa faca o... mai detaliat frauda - anuntati politia.

19 ноября 2019