Prestarea serviciilor între persoane fizice

16 марта 2023 28

Buna ziua. E posibil de efectuat un contract de prestari servicii, fiind persoana fizica? De ce este nevoie pentru asta?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Desigur este posibil. Pentru a închiea un asemenea contract trebuie să desfășurați o activitate neinterzisă de lege.
de exemplu dacă ar fi vorba de prestarea serviciilor de reparație a locuințelor atunci ar trebui să dețineți patentă. etc
Lista serviciilor ce pot fi prestate în baza patentei o găsiți în anexă la lege
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=135150&lang=ro#

17 марта 2023