Primaria poate să dea teren aferent pentru construcții tinerelor familii?

25 октября 2018 27

Buna ziua! Primaria poate să dea teren aferent pentru construcții tinerelor familii?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Exista o astfel de reglementare, dar din punct de vedere practic lucrurile stau cu totul altfel... sunt sute de cereri depuse de către familiile noi care stau în rând de ani bun, iar APL invocă de cele mai multe ori că nu dispune de terenuri libere.

25 октября 2018