Privatizare pe bonuri patrimoniale donate

10 июня 2022 68

Buna ziua ! Am privatizat apartamentul pe bonuri patrimoniale care mi-au fost donate numai mie (sunt pe numele meu). Am consimtamintul sotiei pentru privatizarea apartamentului în timpul casatoriei, dar nu mi se recunoaste dreptul UNIC asupra apartamentului. Contractul de vanzare-cumparare este inregistrat, dar cu 3 persoane participante la privatizare. Nu este clar din ce cauza s-a procedat in asa mod - banii (bonurile patrimoniale cu care am achitat privatizarea) sunt donate numai mie, dar apartamentul apartine la toti trei. Cum sa gasesc dreptatea? Mersi mult!

Jurist comments 1

  • Адвокат

.....așa în grabă...........puteți contesta deciziile registratorului ASP sau poate de folosit acțiunea în rectificare, astfel ca să fie radiați din RBI celelalte persoane, ///////trebuie de analizat..........se pune întrebarea cine a înregistrat dreptul asupra apartamentului și ce acte a prezentat??????

13 сентября 2023