Procedura de restabilire a permisului

12 сентября 2019 175

In 2017 am fost privat de dreptul de a conduce pe termen de 2 ani (pana in 2019) pentru parasirea locului accidentului. Care e procedura de restabilire a permisului: trebuie de sustinut vreun examen auto din nou, sau prezentat certificat medical?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Dvs urmează să obțineți din nou certificatul narcologic și medical iar ulterior sa vă adresați cu o cerere de eliberare a permisului de conducere la autoritatea competentă care va ridicat permisul adică la autoritatea din raza căreia face parte agentul constatator care va ridic permisul.
În cele mai dese... mai detaliat cazuri aceste se află în gestiunea instituției Brigada de Patrulare a INP.

12 сентября 2019