Procedura legala de calculare a serviciilor de evacuare a deseurilor

5 ноября 2019 68

Buna ziua. Cum se calculeaza factura pentru evacuarea deserilor in cazul in care in apartamaent locuiesc doua persoane, dar numai una are viza de resedinta, iar cealalta are viza de resedinta pe alta adresa?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Se calculează dupa numar de persoane ce locuiesc, deoarece viza de reședință poate sa nu fie dupa nici una in acel apartament, dar serviciu este folosit.

7 ноября 2019