Durata procedurii succesorale si costurile aferente

26 апреля 2021 21

Buna ziua. In urma decesului parintelui, au ramas ca mostenitori 2 copii. Unul din acestia se afla peste hotare si a facut o procura pentru perfectarea actelor pe casa. Au fost facute demersurile necesare (depuse actele) la notar pentru demararea procedurii succesorale. Intrebarea este cam cat timp dureaza aceasta procedura si care sunt costurile aferente. Multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Nu există termene sau costuri fixe, totul depinde de la notar la notar.

27 апреля 2021