Proces contraventional

2 июня 2022 96

Buna ziua. Bunica a fost chemata in judecata in temeiul art. 179 CC ”Constructii neautorizate si interventii neautorizate la constructiile existente”. Cauza a fost inregistrata in decembrie 2021, in februarie 2022 am primit citatia, iar bunica a decedat in aprilie 2021. Ce facem in aceasta situatie?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Natalia, procesul verbal administrativ a fost întocmit asupra bunicei, dacă da, atunce vă prezentați în instanță prezentați în copii certificatul de deces și cauza o să fie încetată.

4 июня 2022