Proces de divort

13 июня 2019 138

Spuneti-mi, va rog, cum pot incepe un proces de divort? Daca sotul bea si nu vine cu zilele acasa, joaca carti la bani - acestea pot fi motive de divort?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Stimată Dna Elena,
În cazul în care cel puțin unul dintre soți nu este de acord cu desfacerea căsătoriei la , după caz, la notar sau Oficiul stării civile al Agenției Servicii Publice, urmează să vă adresați în instanța de judecată.
Dacă nu aveți copii sau bunuri de partajat urmează să... mai detaliat vă adresați la instanța de judecată din raza domiciliului pârâtului(soțului).
Motivele invocate de către Dvs sunt mai mult decât suficiente pentru a iniția procesul de divorț.

Succes.

14 июня 2019