Proces-verbal contraventional semnat de alta persoana in locul meu

11 мая 2023 70

Buna ziua. Am probleme cu sotia cu care suntem in proces de divort. Ea a depus o plangere la politie si și eu am facut la fel. Politia a intocmit in privinta mea un proces-verbal contraventional, dar nu am fost de acord cu constatarile lor si nu am semnat procesul-verbal, care a fost semnat de alta persoana. Procesul-verbal mentionat are vreo valoare juridica? Pot demonstra ca nu l-am semnat eu.

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Trebuie să depuneți o contestație și să menționați cele indicate mai sus.

12 мая 2023