Proces-verbal cu privire la contraventie

5 июня 2022 163

Buna ziua Pe data de 03.06.2022 am fost mi-a fost aplicata o amenda rutiera si 3 puncte de penalizare. Am mers sa achit amenda, dar la banca si la terminalele de plata imi arata ca acelasi cod (indicat pe procesul-verbal inmanat mie) a fost deja atribuit unui alt proces-verbal pe numele altei persoane, careia i a fost aplicata o amenda mai mare. Ce pot face eu in acest caz?

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună ziua Igor.

Cereți răspuns de la bancă în formă scrisă sau faceți poză și solicitați Inspectoratului Național de Patrulare un nou cod și restabilirea termenului de 72 de ore pentru achitarea amenzii în valoarea jumătății din amendă. Faceți adresarea în scris.

5 июня 2022