Procura generală din străinătate

31 марта 2019 50

Buna! Poate cineva să-mi dea un sfat: e posibil să fac o procură generală din străinătate cu scopul de a putea vinde un lot de pamant?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Cristian,

Sigur puteți. Adresați-vă la consulatul/ambasada Republicii Moldova din țara în care va aflați dau la un notar local. În această situație, după caz, poate fi necesar sa apostilati sau supralegalizați procura după care o expediați aici, o traduceți și legalizați notarial traducerea.

31 марта 2019