Procura generala pe automobil

11 июня 2022 21

Buna ziua. Am procura generala temporara pe automobil. As putea cumva singur s-o prelungesc sau sa fac o procura pe automobil pe numele altei persoane? Multumesc!

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună ziua Vlad.

Orice procură se perfectează pentru maxim 3 ani. Urmează să contactați proprietarul ca să aveți procură. Dar în prezent, pe teritoriul RM e suficient pașaportul tehnic de fapt. Procura și foile de parcurs au fost excluse din lista documentelor obligatorii.

Procura nu puteți Dvs. să o perfectați pe numele... mai detaliat altei persoane dacă împuternicirile din Procura Dvs. au expirat.

13 июня 2022