Procura pentru perfectarea certificatului de nastere romanesc

30 января 2021 33

Buna ziua! Am trait fara a fi casatorit cu o doamna si avem un copil de 5 ani. Aceasta a plecat cu copilul in Romania si s-a stabilit acolo. Doreste ca eu sa-i fac aici in Moldova o procura pentru ca ea sa-i poate face copilului in Romania certificatul de nastere. De ce documente am nevoie ca sa-i fac procura si unde ma adresez? Mersi!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl,. Sergiu, te adresezi la orice notar din țară, ai nevoe de duletinul tău și documentul de confirmare, că copil e al tău, adica de certificatul de naștere a copilului. Mai bine te deplasez la notar și soliciți o informație mai amplă.

31 января 2021