Program de vizitare a minorului

23 марта 2018 175

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, care sunt etapele pentru a stabili programul de vizitare a copilului minor.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua Dna Elena,
În cazul în care părinții copilului doresc să stabilească un grafic de întrevederi cu copilul, părintele interesat urmează să depună o cerere la autoritatea tutelară, care va stabili graficul.
În cazul în care nu sunteți de acord cu acest grafic sunteți în drept să contestați orarul stabilit în... mai detaliat instanța de judecată.

24 марта 2018