Radierea tatălui din certificatul de naștere

1 ноября 2021 38

Bună ziua. Aș dori sa aflu dacă e posibil să elimin numele tatălui din certificatul meu de naștere, având în vedere faptul că sunt majoră? Părinții sunt divorțați din 2018, iar de atunci tatăl nu s-a interesat de mine. Dacă există așa procedură, îmi spuneti, vă rog, care este, de ce am nevoie? Multumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua d-na Ecaterina, încercați să vă adresați ASP la locul de trai cu o cerere, unde o să stipulați mesajul DVS.

2 ноября 2021