Reactivarea firmei

10 февраля 2022 28

Buna ziua. Am inregistrata pe numele meu o SRL cumparata in anul 2009. Din pacate, toate actele au ars in incendiu. E posibil sa restabilesc societatea si actele ca sa "activeze" din nou?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Urmează de restabilit actele, in acest sens se poate de adresat la ASP departamentul ce ține de înregistrare a persoanelor juridice pentru eliberare extras din registru, de restabilit ștampila prin declararea ei pierduta apoi faceți una nouă, solicitați dublicat a actelor de înregistrare.
E posibil doar că migălos.

11 февраля 2022