Recunoasterea in Romania a hotararii judecatoresti moldovenesti privind divortul

21 апреля 2022 83

Buna ziua. Am vrut sa perfectez buletin romanesc, dar mi s-a spus (aici in Moldova) ca nu pot pana nu fac recunosterea hotararii judecatoresti privind divortul, unde este indicat cu cine este stabilit domiciliul copilului. Am cautat in surse romanesti si in unele (nu in toate) este indicat ca Romania recunoaste hotararile judecatoresti moldovenesti in privinta divortului. Care este informatia veridica?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Elena, încercați să apelați cu o cerere la ambasada României din Moldova, cu așa întrebare, unde o să primiți un răspuns categoric..

22 апреля 2022