Redobandirea cetateniei romane in baza copiilor

13 января 2020 60

Buna ziua! Copiii mei au catatenie romana redobandita in 2012. Spuneti-mi, va rog, eu ca parinte pot face procedura de redobandire a cetateniei romane in baza lor? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Redobinderea se face in baza rudelor, părinți bunei care au deținut anterior cetățenie română, copii au mers la redobinderea în temeiul acelora, astfel, luați pachetul de acte ce au folosit copii, in baza faptului că ei au redobindit, dumneavoastră nu veți obține nimik.

25 января 2020