Redobândirea cetaţeniei române poate fi afectata din cauza interdicţie in Cehia?

7 февраля 2020 102

Am depus actele de redobîndirea cetateniei romîne, dar între timp mi-a fost pusă interdicţie in Cehia. Poate afecta acestă situație redobândirea cetateniei române?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Nu ar fi cazul sa afecteze, actele și declarațiile depuse la dosar, confirmă faptul că nu ați întreprins acțiuni contra statului RO, in rest, nu interesează alte state.

8 февраля 2020