Referitor la parcare neregulamentara

30 марта 2019 32

Bună. Locuim la nivel de demisol. Ferestrele ies în fata blocului. Mașinile persoanelor care locuiesc în blocul nostru și nu doar se parchează sub ferestrele noastre. Am rugat sa nu mai parcheze, dar nu vad nici un rezultat, continua sa parcheze de parca ar face asta intenționat. Adaug ca din cauza mașinilor se închide accesul luminii în locuință și suntem nevoiți sa stam cu lumina aprinsa și ziua și plus prin sistemul de ventilare pătrunde gazul în locuință. Cum putem rezolva aceasta problema ca deja este imposibil? Mulțumesc.

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună ziua Dna. Rodica.

Puteți înainta o plângere către poliție să întocmească procese contravenționale împotriva fiecărei persoane care se parchează. Refuzurile pot fi contestate.

29 мая 2022