Refetitor la insulte

4 мая 2018 33

Buna ziua. Ati putea va rog sa ma ajutati. Am luat un credit de la o companie de imprumuturi din Chisinau, prima perioada (adica 6 luni) am achitat fara intarzieri, dupa care au parvenit probleme, adica achitam cu intarziere, la care coloboratorii lor ma suna pe telefon si ma insulta, cu cuvinte de genul "aveti probleme cu capul, sinteti o mincinoasa" si multe altele.
Eu achit in continuare, mai am 2 rate, dar ei continua sa ma insulte prin telefon.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Depuneti o plingere la politie pentru injurie , calomnie , etc . Ulterior solicitati prin instanta achitarea prejudiciilor morale .

8 мая 2018