Refinantare credite

19 августа 2020 94

Buna ziua. Doresc sa refinantez datoriile, fiindca achit prea mult lunar pentru credite, dar nu gasesc unde pot face asta, din cauza ca am salariu oficial 3.000 de lei. Recent mi-am schimbat locul de munca si acum am 4.200 lei, dar inca nu am primit niciun salariu. Cum pot rezolva problema data, ma poate ajuta cineva? Sunt disperat si doresc sa achit odata in luna si atat, in jur de 3.000 de lei ar fi foarte bine pentru mine. Multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Bună ziua Sandu,

Dacă aveți istorie creditară bună, puteți să vă adresați la băncile comerciale pentru refinanțare. Dacă aveți imobil, puteți să îl puneți în ipotecă, aceasta ar fi o garanție pentru bancă.

21 августа 2020