Regim parţial

17 августа 2018 106

Activez ca profesor cu regim parţial, mi se propune să activez în aceeaşi instituţie ca director interimar pe 0,9 unităţi (7 ore zilnic) ca să păstrez îndemnizaţia, dar să renunț la cele 9 ore de predare (0,5) sau la îndemnizaţie. E corect aşa? Există vreo posibilitate de a păstra 0,45/0,35 (7 ore de predare), fără a încălca legea?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Cea mai bună conaultație în acest sens o puteți obține de la reprezentanții CNAS și Inspecția muncii,
Domeniul juridic este mult prea vast iar întrebarea în cauză ține de un domeniu foarte specific și migălos.

22 августа 2018