Reglementari noi privind activitatea organizatiilor nebancare de microfinantare

18 июня 2022 251

Buna ziua. Pe 3 martie 2022 au fost modificate reglamentarile referitoare la organizatiile nebancare de microfinantare. Am o intrebare. Daca eu am o datorie fata de o organizatie de acest fel, care a aparut inainte de 2022 si nu a fost inca rambursata, noile reguli adoptate recent vor fi aplicate in cazul datoriei mele sau eu raman sa rezolv problema conform regulilor vechi? Va multumesc mult din inima!

Jurist comments 3

  • Юрисконсульт

Buna Elizaveta, am o întrebare de unde DVS ați luat schimbări de la 03.03.2022, care au avut loc în organizațiile ne bancare de micro finanțare, eu am verificat așa ceva n-am găsit. Noi reguli nu sunt, DVS o să achitați creditul așa cum s-a constatat, pe vechi. Sunteți datoare, fiți... mai detaliat amabilă rambursați creditul, dacă nu o să fiți acostată în instanță și o să fiți obligată să achitați forțat. Dacă vreți o explicație mai detailist, mă contactați pe viber de pe telefonul +37368669950.

19 июня 2022

Aceasta stire la acea data 03.05.22 eu am auzit la televizor, dupa aceata am gasit o in internet la o multime surse oficiale de stiri.Poate totusi cu am gresit cu data de cateva zile ,dar eu inca nu am esit din minti ...

20 июня 2022