Reguli in locuri publice

12 июля 2019 1729

Buna ziua. Cativa vecini fac regulat frigarui in curtea blocului, incomodind cu fumul si mirosul de ars alti locatari. Fumul vine pe terenul de joaca, in apartamente etc. Va rog sa-mi spuneti daca e legal sa faci frigarui in loc public, langa blocuri locative? Multumesc.

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Depinde daca focul este facut in dispozitive speciale, daca se consuma bauturi alcoolice, daca se face sau nu murdarie.

13 июля 2019
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Dacă frigăruiul este făcut cu respectarea exigențelor și anume în dispozitivul special atunci aceștia au tot dreptul, legislația nu prevede nici o restricție în acest sens.

19 августа 2019