Reinregistrare automobil cu numere transnistrene noi

13 марта 2019 7

Buna! Stie cineva care este procedura de inmatriculare al unui automobil cu numere transnistrene noi in RM, in cazul in care am viza de resedinta in Chisinau si doresc sa procur un automobil cu numere transnistrene? Multumesc mult!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
problema e că, în lipsa vizei de reședință în transnistria, saucelpuțin a permisului de conducere transnistrean, va fi imposibilsp conduceți auto, veți fi sancționat, ori sepermite deplasarea cu numere transnistre în pachet cu permis.
pentru permis, urmează să vă faceți viză de reședință transmistreană.

19 июля 2019