Replanificarea apartamentului in bloc nou

10 июля 2020 90

Am cumparat un apartament intr-un bloc locativ nou care era dat in exploatare doar juridic, dar tehnic nu a fost dat si nici la moment nu este. Nu avem conectate energia electrica si gazul. Am demolat unii pareti si i-am ridicat din nou, am facut o camera mai mica, antreul mai mare am largit WC. Toate schimbarile le-am facut cu acordul dirigintelui de santier. Am cerut permisiunea lui nu mi-a zis ca am nevoie de documente pentru a face aceste schimbari. Vreau sa aflu daca nu am incalcat legea si daca nu vor aparea probleme pe viitor?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Andrei!

Dacă blocul nu este racordat la rețelele de alimentare cu apă, gaze naturale, energie electrică, aceasta presupune ca blocul nu este încă dat în exploatare.

Astfel, toate lucrările de replanificare internă trebuie coordonate cu dezvoltatorul și efectuate modificările de rigoare la proiect.

Dirigintele de șantier nu este responsabil de aceste lucrări.... mai detaliat

Trebuie sa va adresați conducerii societății comerciale care construiește blocul locativ.

Succes.

12 июля 2020