Restanta la credit

21 мая 2020 64

Buna ziua. Am un contract cu o companie nebancara de creditare si pentru ca am avut probleme financiare, nu am putut achita rata timp de cateva luni. Acum am observat ca contractul este scris cu greseli gramaticale. In acest caz el este valid?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Dl. Vladislav, se întîmplă cînd contractele sînt gătite de persoane de limba rusă. Greșelile nu influențiază asupra conținutul contractului, tot depinde de obligațiunele DVS prevăzute de acest contract. DVS sînteți în drept să duceți discuții cu creditorul în privința reșalunării achitării restanțelor, succese.

21 мая 2020