Restrictii nu am?

26 декабря 2018 46

Daca sunt condamnat cu suspendare, pot face pasaport biometric? Restrictii nu am?

Jurist comments 1

Nicolae Beschieru
  • Параюрист

Buna Alexandru. Dacă în hotărârea de judecată nu este specificat această restricție, atunci nu sunt motive pentru a nu vă elibera pașaportul. Dar atenție! Oficiul de probațiune unde sunteți la evidență ar putea să vă împiedice să primiți pașaportul, și/sau să plecați din țară - coordonați cu ei acest... mai detaliat pas.

26 декабря 2018