Restricţiile pe timp de stare de urgenţă

31 июля 2020 23

În privinţa ultimelor hotărâri ale Comisiei Naţionale Extraordinare de Sănătate Publică (CNESP), se permite sau se interzice purtarea măştilor de protecţie în spaţiile semiînchise, semideschise precum ar fi pieţele comerciale? Sau sunt restricţii ilegale, scopul fiind colectarea amenzilor? Stimaţi jurişti, cine are dreptate în această situaţie?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

In caz de pandemie/razboi/situatie exceptionala, hoataririle date prevaleaza legile ordinare.

11 сентября 2020