Retragere mandat avocat

14 сентября 2018 131

Sunt intr-un proces de judecata. Nicio sedinta nu a avut loc. Am semnat pe mandatul avocatului sa ma reprezinte. Recent am aflat cateva lucruri urate depre acest avocat si nu mai vreau sa ma reprezinte. Vreau sa-i retrag mandatul. Ce penalitati si cheltuieli voi avea? E posibil? Cand si unde, pe cine trebuie sa anunt despre asta?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Dna Samira,
Expediați în adresa acestuia o notificare despre reziliere a contractului în mod unilateral de către Dvs și argumentați care este motivul. Informați avocatul ca din data recepționarii notificării I se retrag toate împuternicirile acordate în baza contractului Nr.....din.............
Notificarea o expediați cu aviz de recepție sa aveți dovada de... mai detaliat recepționare.
Referitor la penalități vedeți ce prevede contractul dintre Dvs și avocat.

15 сентября 2018