Retragerea vizei de resedinta

30 июня 2020 107

Buna ziua. Eu ma aflu peste hotare. Pot sa fac o procura pe numele cuiva in Moldova pentru ca persoana imputernicita sa retraga viza de resedinta unor membri ai familiei care nu mai locuiesc la adrersa vizata? E posibila aceasta procedura fara mine?

Jurist comments 1

Valentin Ciuric
  • Адвокат

Bună ziua!
Da, este posibil. Accesați acest articol pentru a afla procedura radierii și ce acte sunt necesare.
https://dreptimobiliar.md/viza-de-resedinta-ii-procedura-radierii-inscrierii-din-registrul-de-stat/
Succes!

17 июля 2020