Reutilarea unui autocamion N1 cu 2 locuri in vehicul pesageri cu 5 locuri

13 февраля 2023 11

Buna ziua. Este permisa in 2023 reutilarea unui transport N1 (cu 2 locuri) in transport pasageri cu 5 locuri?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Dan.
Dacă întrunești condițiile tehnice, ar fi posibil.
Pentru a vedea care sunt condițiile și dacă eventual te încadrezi în ele, studiază punctele 17 - 19 din Regulamentul cu privire la supravegherea tehnică exercitată de Inspectoratul Naţional de Securitate Publică
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=124155&lang=ro#

14 февраля 2023