Revenirea la munca dupa concediul de ingrijire a copilului

28 июня 2018 87

Spunet-mi, va rog, se pastreaza locul de munca si functia la revenirea dupa concediul de ingrijire a copilului? Copilul a implinit 3 ani.

Jurist comments 1

Andriana Brasoveanu
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua Galina,
La sfirsitul concediului pentru ingrijirea copilului pina la virsta de 3 ani, sunteti in drept de a va intoarce la acelasi loc de munca sau, daca acest lucru nu este posibil, la un loc de munca echivalent sau similar care sa corespunda contractului sau raportului vostru de munca.
Succes!

28 июня 2018