Reziliere contract de investitii incheiat pana la 01.03.2019

19 августа 2019 76

Buna ziua! Cum as putea rezilia un contract de investitii in constructii, semnat pana la 01.03.2019, din motivul nerespectarii de catre Executor a termenilor de executare a lucrarilor de constructie?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Codul civil în redacția Legii 133/2018 reglementează rezoluțiunea începînd cu art. 915.

Temeiurile și modul de operare le găsiți în cod.

Mai jos găsiți link-ul către Codul civil în noua redacție:

http://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=112573&lang=ro

19 августа 2019