Rezilierea contractului cu avocatul

13 ноября 2020 71

Pot sa reziliez contractul incheiat cu un avocat si sa cer ca acesta sa-mi intoarca banii achitati pentru serviciile lui, avand in vedere ca nu vedem niciun rezultat de la el si ne tot amana? A trecut mai mult de un an de cand l-am contractat si nu sunt niciun fel de rezultate.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Laura, ca atare aveți contract cu un avocat escroc. Încercați să-i aduci la cunoștiință, că vreați să reliziați contractul, în caz dacă el o să se mîrlească, îi spuneți că o să depuneți o plîngere la Uniunea Avocaților - muni. Chișinău, str. București 46, în plîngere să invocați... mai detaliat niște argumente convingătoare, din ce cauză el vă amînă, bine.

13 ноября 2020