Ridicarea sechestrului

19 августа 2021 113

Buna ziua. Executorul judecătoresc mi-a pus sechestru pe cardul bancar. Eu am achitat amenda cu 10 zile în urmă, dar sechestrul nu a fost scos. La întrebarea de ce, am primit răspuns să mai rabd. Are dreptul executorul să încalce termenele pe care tot el le-a stabilit?

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Buna ziua,
În cazut le față după stingerea de către Dvs. a obligațiilor în mărime totală executorul judectoresc este obligat să emită o încheiere de încetare a procedurii de executare. După intrarea în vigoare a încheierii privind încetarea procedurii de executare, executorul judecătoresc dispune, în decurs de 3 zile lucrătoare, anularea... mai detaliat măsurilor de asigurare a executării adică deblocarea cardului bancar.
Succese.

20 августа 2021