Sa scriu o cerere ca sa fac cunostinta cu dosarul?

23 апреля 2019 133

Daca am chemare in judecata cu privire la divort intentat de sotie si acolo sunt anexate copiile certificatelor de nastere si casatorie, mai este altceva la dosarul din judecata? E mai bine sa ma duc la judecatorie sa scriu o cerere ca sa fac cunostinta cu dosarul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Instanța urma sa va expedieze un exemplar al acțiunii cu anexele depuse de soție.
Daca aveți careva obiecții sau considerați ca nu au fost anexate toate actele, cel mai bine de facut cunoștință cu dosarul, la caz, faptul ca nu ați manifestat inițiativă in acest sens, nu va fi in... mai detaliat favoarea dumneavoastră.

24 апреля 2019