Salariatul nu isi primeste salariu de la un SRL aflat in insolvabilitate

12 ноября 2019 55

Sunt angajata la un SRL aflat in insolvabilitate de 2 ani. Firma nu plateste salariul, decat foarte rar si neoficial. Stiu ca SRL are un administrator al insolvabilitatii. Pe lista creditorilor sunt doar alte companii, care au prestat servicii debitorului. Eu si majoritatea lucratorilor nu suntem pe lista creditorilor. Juristul companiei ne minte si spune ca suntem inclusi. Intrebarea e cum sa ne includem in lista, ca sa primim banii cand o sa apara.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Ar fi ok să vă adresați în scris către compania respectivă ca să fiți incluși în lista iar ca să vă asigurați în cazul în care va evita să o facă puteți depune o cerere de validare a creanței.

Deja unde și cum, adresați-vă către administratorul insolvabilității.

13 ноября 2019