Șansele de a încasa banii pentru lucrări de construcție

23 июня 2020 37

Bună ziua. În cazul în care o persoana a realizat lucrări de construcție pentru o cunoștință, însă beneficiarul nu a respectat înțelegerea făcută inițial si nu a achitat integral lucrările efectuate, care sunt șansele de a încare suma restantă? Menționez ca nu a fost întocmit vreun contract în scris. Multumesc anticipat.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna ziua Sorin,

Șansele sunt foarte mici sau chiar deloc nu sunt. O să fie problematic de demonstrat în instanța de judecata raportul contractual.

23 июня 2020
  • Юрисконсульт

Dl. Dorin șanțurile sînt mici, deoarece lipsește contractul cuvenit. La să încerce să fotografeze celea construite, să atragă în calitate de martori colegii de lucru, care trebue să fie indicați în cererea de chemare în judecată cu includerea și fotografiilor, succese.

23 июня 2020