Schimbarea direcției de mers

11 января 2022 39

Buna! Mi-a venit amenda de pe camere, pentru contraventie pentru ca as fi "schimbat directia de mers cu neglijirea marcajului 1.1.1". In realitate, pentru a acorda prioritate ambulantei, am permis altui automobil (in spatele caruia se afla ambulanta) sa ocupe jumatate din banda mea si astfel am depășit linia continuă. In poza venita de pe camere nu se vede ambulanta, doar automobilul din fata acesteia, caruia i-am facut loc pe banda mea. Ce pot face in acest caz?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Mergeți la ei și solicitați înregistrarea video, așa o să se confirme cuvintele dumneavoastră, astfel se va retrage invinuirea.

12 января 2022