Schimbarea familiei

10 августа 2019 152

Buna ziua. Acum aproape un an am depus cerere la București pentru a primi pașaport roman, dar in aprilie m-am căsătorit și mi s-a schimbat numele de familie. Spuneți-mi, va rog, unde ma pot adresa pentru a veni pașaportul deja cu numele de familie curent.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna,
depuneți o cerere cu actele confirmative cît și numărul dosarului de cetățenie, pe adresa autorității naționale pentru cetățenie RO sau consulatului RO în Moldova.

16 августа 2019