Schimbarea geamurilor

15 мая 2020 102

Buna ziua. Recent am cumparat un apartament intr-un bloc nou si as dori sa schimb geamurile pentru ca sunt de calitate proasta. Precizez ca la primirea actului de Predare primire era indicat ca nu se permite schimbarea geamurilor si amenda este de 500 de euro. E posibil totuși să le schimb?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Nimeni nu va poate sancționa pentru asta, mai mult ca atît că schimbul se datorează calității necorespunzătoare.

Apartamentul va aparține exlucisv cu drept de proprietate deja și dvs sunteți în drept să îl gestionați și exploatați cum doriți, or schimbul ferestrelor nu afectează fasadul blocului locativ pentru a interveni ACC-ul.

15 мая 2020