Schimbarea numelui copilului in procesul de redobândire a cetățeniei române

2 апреля 2022 79

Buna ziua! Am depus dosarul pentru redobândirea de către copilul minor a cetățeniei române. Dosarul a fost depus cu numele fostului soț. Am ajuns la etapa de depunere a jurământului și vreau sa schimb numele copilului în cel purtat de mine. E o problemă dacă dosarul a fost depus cu alt nume?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna maria, o să fie OK, dacă DVS o să vă adresați cu o cerere la ambasada României, de unde o să primiți o informație amplă cum să procedați.

3 апреля 2022