Școală de dans și gimnastică în bază de patentă

26 декабря 2019 92

Bună ziua. Sunt studentă in anul 2 la USM, Facultatea Arte Frumoase și vreau să deschid o școală de dans și gimnastică. Este posibil să o fac în bază de patentă de întreprinzător? Faptul că încă nu am absolvit Universitatea este un obstacol?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

1. Da, este posibil în baza patentei de întreprinzător.
2. Universitatea nefinisată nu este un obstacol. Dar pentru mai multe detalii, vă adresați la Serviciul Fiscal unde aveți domiciliul sau unde ve-ți desfășura activitatea, gradul de calificare va fi stabilit in baza documentelor prezentate.

30 декабря 2019