Scoaterea imobilului din gaj

9 ноября 2021 129

Buna ziua. Imobilul (casa) a fost pusa în gaj la contractarea unui credit de la o companie de microfinanțare cu capital străin la începutul anilor 2000. Creditul a fost rambursat, însă gajul pus pe imobil nu a fost radiat. Acum, când am vrut să vindem imobilul, am constatat că acesta încă se află în gaj. Între timp, compania de microfinanțare si-a modificat capitalul, din străin în național. Care sunt pașii și procedura de scoatere a imobilului din gaj? Va mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Vă adresați la ei pentru eliberare eliberarea unei confirmări privind posibilitatea de radiere a gajului pe care o înregistrați la cadastru.

9 ноября 2021