Se aplica taxa de import la televizorul?

26 декабря 2018 98

Conform informatiei plasate pe site-ul Biroului vamal:
http://www.customs.gov.md/ro/content/introducerea-şi-scoaterea-mărfurilor
Lista mărfurilor a căror introducere pe teritoriul Republicii Moldova de către persoane fizice de o singură dată se efectuează fără achitarea drepturilor de import:
8521 | Aparate video de înregistrat sau de reprodus, chiar încorporînd un receptor de semnale videofonice | 1 unitate
Punctul 8521 poate fi calificat ca televizor?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Nu se declară si nu se achita drepturi de import deoarece este considerat bun penttru uz personal/casnic.

27 декабря 2018